Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų. Nesvarbu, kas tu esi ir ką veiki, jei ko nors tikrai nori, šis tavo troškimas yra gimęs Pasaulio Sieloje. Jį įvykdyti ir yra tavo misija žemėje. Ir kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą.
Pokalbių ciklas „Gyvenimą ir širdį atidavę mokyklai“
2021-04-21

Pokalbių ciklas „Gyvenimą ir širdį atidavę mokyklai“


2021 m. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija mini savo gyvavimo 40- metį. Ši jubiliejinė šventė – puiki galimybė prisiminti žmones, gyvenimą ir širdį atidavusius mokyklai. Tad kalbamės su ilgamete gimnazijos matematikos mokytoja eksperte Alvyra Marcinkiene, gimnazijai atidavusia trisdešimt savo gražiausių ir darbingiausių metų.
- Mokytoja, gimnazija – Jūsų namai. Ar prisimenate, kada pravėrėte šios mokyklos duris.
- Oi, kaip greitai bėga laikas. Aš pradėjau dirbti tuomet dar Kuršėnų 4 – oje vid. mokykloje, kuri vėliau keitė statusą ir tapo gimnazija. Iki šiol maloniai atsimenu darbą joje. Džiaugiuosi, kad teko dirbti vadovaujant direktoriams Romualdui Bladžinauskiui, Albinui Jokubauskui, pavaduotojams Vytautui Varkaliui, Reginai Kazlauskienei, Daivai Ūsaitei, Romai Albrikienei, direktoriaus pavaduotojams ūkio reikalams Stasiui Dankiui ir Romui Vaišvilai. Sakau, dirbau su puikiais vadovais ir dar puikesniais kolegomis. Mokytojų kolektyvas buvo darnus ir draugiškas.
- Kas paliko gimnazijoje neišdildomą įspūdį?
- Mokiniai ir kolegos, mokytojų jubiliatų pagerbimo vakarai, iškilmingos šios šventės akimirkos, pokalbiai su kolegomis gimnazijos kavinukėje, auklėjamosios klasės. Nuo penktos klasės auklėjau ir išleidau į gyvenimą tris abiturientų laidas. Buvo ir tokių klasių, kurias auklėjau trumpiau. Be to, patikdavo per laisvas pamokas pasėdėti skaitykloje. Ne tik daug skaičiau, bet bendravau ir su skaityklos vedėja Jadvyga Vaišviliene ir bibliotekininke Laima Žukauskiene. Žodžiu, atminty užsifiksavo malonios mūsų bendravimo akimirkos. Smagu prisiminti ir kavos gėrimo pertraukas, kaip mokytoja Regina Urbonienė atsinešdavo ir vaišindavo mus savo keptu pyragu ar kokiu nauju patiekalu.
- O mokiniai? Ar sunku buvo rasti raktą į jų širdis, nes matematika – ne visiems labiausiai patinkanti disciplina, nes reikalauja loginio mąstymo?
- Visada mylėjau matematikai gabius mokinius. Širdį paglosto, kai prisimenu Karolį Šulinską, Gediminą Jankauską, Igną Labiną, Dovilę Jokubauskaitę, Vytį Lembutį ir kt.
- Ar niekada nepasigailėjote pasirinkusi matematikės kelią? Jei turėtumėte galimybę pakartoti savo nueitą kelią, ko nekeistumėte?
- Vėl rinkčiausi matematikos mokytojos profesiją ir darbą Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje.
- Su direktoriaus pavaduotoja Daiva Ūsaite sudarėte knygutę – metodinę priemonę B lygiu matematiką besimokantiems mokiniams ,, Skaičių palyginimas“. Gal teko girdėti, ar gimnazijos kolegos ją naudoja savo darbe mokydamos gimnazistus matematikos vingrybių?
- To tai tikrai nežinau. Neklausiau.
- Mokytoja, ar dar bendraujate su buvusiais kolegomis? Ar gražių santykių laiko tėkmė nesunaikino?
- Aišku, bendrauju. Susitinku ir su geografijos mokytoja Adolfina Lingiene, ir su matematikos mokytojomis Dalia Klinauskiene, Nijole Stundžėniene, Jūrate Čaplinskiene, Leonida Lukaite. Pabendrauju ir su anglų k. mokytoja Valdone Verseckiene. Pasidžiaugiu, kai gaunu lituanistės Astos Mazūraitės sumaketuotą laikraštuką.
- Ko labiausiai pasiilgstate?
- Kolektyvo. Visada džiaugiuosi, kai esu kviečiama kartu keliauti.
- Ko palinkėtumėte dabartiniam gimnazijos mokytojų kolektyvui?
- Įveikti visus iššūkius, mylėti mokinius ir gimnaziją, ja didžiuotis ir garsinti šalyje. Juk keturiasdešimt metų mokyklai – tik takelis į brandą.
- Ačiū už prisiminimus, mintis. Sveikatos ir dažnesnių apsilankymų gimnazijoje.


Mokytoją kalbino Raimonda Rumbinaitė