Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų. Nesvarbu, kas tu esi ir ką veiki, jei ko nors tikrai nori, šis tavo troškimas yra gimęs Pasaulio Sieloje. Jį įvykdyti ir yra tavo misija žemėje. Ir kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą.
Fizikos olimpiada
2021-04-01

Fizikos olimpiada


Kovo 25–27 dienomis vyko 68-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados šalies etapas. Drauge su šauniausiais 34 šalies devintokais jame dalyvavo ir mūsų gimnazijos IGC klasės mokinys Kostas Šilingas. Jis pasiekė puikių rezultatų ir laimėjo II-ąją vietą. Mokiniui į gimnaziją bus atsiųstas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II laipsnio diplomas ir olimpiados rėmėjų dovanėlės.
Olimpiada vyko nuotoliniu būdu. Ketvirtadienį mokiniai sprendė teorines užduotis, penktadienį – praktinę užduotį, o šeštadienį klausėsi buvusių olimpiečių paskaitų. Dr. Tadas Kartanas skaitė paskaitą „Laboratorija ant delno. Kaip skysčio tėkmės fizikos supratimas gali gelbėti gyvybes?“, dr. Gabija Žemaitytė – „Po-olimpiadinis gyvenimas: fizika, gyvenimas ir olimpiadinis mentalitetas“. Vakarais Lietuvos Gamtos Mokslų Olimpiadų Asociacija (Oranžiniai) mokiniams organizavo protmūšį, GeoGuessr, stalo / internetinius žaidimus. Mokiniui pasiruošti olimpiadai padėjo fizikos mokytoja

Violeta Čibinskienė.