Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų. Nesvarbu, kas tu esi ir ką veiki, jei ko nors tikrai nori, šis tavo troškimas yra gimęs Pasaulio Sieloje. Jį įvykdyti ir yra tavo misija žemėje. Ir kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą.
Projektas „Tiriame pasaulį – atrandame save“
2019-12-23

Projektas „Tiriame pasaulį – atrandame save“


Vertybės – tai specifiškos mus supančio pasaulio objektų ir reikšmių charakteristikos, turinčios teigiamą reikšmę žmogui, kolektyvui, visuomenei. 2019 metų rugpjūčio–gruodžio mėnesiais Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje buvo vykdomas projektas „Tiriame pasaulį – atrandame save“. Jo metu mokiniai išsiaiškino jaunimo vertybes, motyvavo projekto dalyvius gerinti organizacinius gebėjimus, ugdyti mokinių kritinį mąstymą ir savarankiškumą, verslumą, skatinti jų aktyvumą atliekant tyrimus ir darant sprendimų išvadas. Šis projektas padėjo geriau jauniems žmonėms pažinti save, apmąstyti ir įvardyti savo prioritetus.

Projekto komandą sudarė 40 ketvirtokų ekonomistų. Iš viso projekte dalyvavo 440 jaunų žmonių. Projekto metu su Alina Bechtereve buvo organizuoti du susitikimai-mokymai ,,Kaip efektyviai bendr(adarbi)auti tarpusavyje“ ir ,,Vertybių sistema“. Po mokymų projekto komanda vykdė sklaidą I–II gimnazijos klasėse ir Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos – projekto partnerių – 7–8 klasėse. Taip pat buvo vykdoma jaunimo apklausa apie vertybes. Tolerancijos dieną vardiniais rašikliais apdovanoti tolerantiškiausi mokiniai ir mokytojai. Baigiamojo renginio metu pristatytas jaunimo sukurtas klipas ,,Mums svarbu!“ ir atidengtos trys drobės, vaizduojančios mokinių vertybes.

Projektą finansavo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos kartu su Šiaulių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba. Projekto komandai padėjo ekonomikos mokytoja Jūratė Čaplinskienė ir dailės mokytoja Žyginta Ivanavičienė.

 

 

Danutė Pleskūnaitė, projekto koordinatorė, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos IVGB klasės mokinė