Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų. Nesvarbu, kas tu esi ir ką veiki, jei ko nors tikrai nori, šis tavo troškimas yra gimęs Pasaulio Sieloje. Jį įvykdyti ir yra tavo misija žemėje. Ir kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą.
Vilniuje paminėtas Europos Tarybos 70-metis
2019-05-09

Vilniuje paminėtas Europos Tarybos 70-metis


                                            

Gegužės 7 dieną Vilniuje paminėtas Europos Tarybos 70-metis. Ta proga į Valstybės pažinimo centrą buvo pakviesti mokinių rašinių konkurso „Mūsų teisės, mūsų laisvės, mūsų Europos Taryba po 70 metų“, skirto šios organizacijos įkūrimo 70-mečiui,  nugalėtojai. Tarp penkiolikos kviečiamųjų ir mūsų gimnazijos mokinys Domantas Jakas. Moksleiviams ir juos lydintiems mokytojams organizuota diskusija apie žmogaus teises ir jaunų žmonių vaidmenį kuriant ateities Europą. Diskusiją moderavo žurnalistas ir publicistas Donatas Puslys. Taip pat mokiniai ir moksleiviai Valstybės pažinimo centre susitiko su LR užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, LR Seimo nariu A. Kubiliumi, Lietuvos nominuotu kandidatu į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus postą. Mokiniai ir mokytojai bendravo ir su profesoriumi, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanu Šarūnu Liekiu,  profesore, LR Konstitucinio Teismo teisėja Daiva Petrylaite.

Valstybės  pažinimo centre visus, atvykusius į apdovanojimų ceremoniją, globojo LR užsienio reikalų ministerijos darbuotojai – jie organizavo ekskursiją, diskusijas, kvietė prie švediško stalo. Ypač dėmesinga buvo atašė Audronė Margelytė – Cazan. Nors Domantas pagrindinio prizo, kuris atiteko mokiniui iš Mažeikių, – kelionės į Europos Tarybos apdovanojimų ceremoniją Strasbūre –  ir nelaimėjo, bet, pasak Seimo nario A. Kubiliaus, visi moksleiviai, pakviesti į šią  šventę, – Lietuvos  mokinių elitas. Jais reikia didžiuotis.

Grįžome apdovanoti, pagilinę savo žinias apie Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją, pamatę kitus ir supratę, kaip reikia gyventi ir kokiomis  priemonėmis ir būdais ginti savo teises.

Raimonda Rumbinaitė, mokytoja