Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų. Nesvarbu, kas tu esi ir ką veiki, jei ko nors tikrai nori, šis tavo troškimas yra gimęs Pasaulio Sieloje. Jį įvykdyti ir yra tavo misija žemėje. Ir kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą.
Viešojo kalbėjimo mokymų jaunimui “Stories of changes”
2019-04-10

Viešojo kalbėjimo mokymų jaunimui “Stories of changes”


 

Kovo 29-oji, penktadienio popietė. Šiaulių jaunimo centras. DofE programos dalyviai, mokiniai, padedami DofE programos atstovų, remiami britų konsulo Lietuvoje, surengė viešojo kalbėjimo mokymų jaunimui „Stories of changes“ pristatymą. Šiuose mokymuose dalyvavo mokiniai iš įvairių Lietuvos miestų, o Šiauliuose savo viešąsias kalbas pristatė penki iš jų.

Pirmoji savo kalbą pristatė Samanta Petrauskaitė iš Šilalės. Ji kalbėjo apie baimes susiduriant su kalbos barjeru svetur ir kaip savimotyvacijos dėka jas galima įveikti.

 Antrasis kalbėtojas Justas Vilčinskas iš Kretingos pasakojo apie savo išskirtinį pomėgį – šarvų gamybą. Susirinkusiems Justas papasakojo, kaip jis juos daro.

Trečioji - Augustė Leinartaitė iš Šiaulių Juventos progimnazijos. Ši mergina kalbėjo apie šiais laikais paauglių tarpe dažnai pasitaikantį sveikatos sutrikimą - depresiją, kuriai įveikti, pasirodo,  nereikia brangių vaistų ar psichologo terapijos. Kartais užtenka nuoširdaus pokalbio su draugu.

 Po šių pranešimų laukė penkiolikos minučių pertraukėlė, per kurią buvo galima pasivaišinti sausainiais, vaisiais, arbata ar sultimis.

 Įsibėgėjus renginiui, savo kalbą pristatė ir mūsų gimnazijos pirmokė Ugnė Žukauskaitė, kuri savo pranešimu skatino toleranciją tos pačios lyties atstovams ir jų pasirinkimams. Ji kalbėjo ir apie homoseksualių žmonių artimųjų išgyvenimus bei patirtis sužinojus, jog jų vaikai homoseksualūs, apie pagalbos grupes, padedančias priimti savo vaikus tokius, kokie jie yra.

Paskutinioji savo viešąją kalbą pristatė Beatričė Tupikaitė iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos. Ji pristatė vieną iš labiausiai žmonių vengiamų keliavimo būdų - važiavimą autostopu. Anot Beatričės taip susipažįstama ne tik su daugybe įdomių žmonių, bet galima pamatyti daug daugiau nei keliaujant kitomis transporto priemonėmis.

 Pabaigoje, susiskirstę į grupeles, temų autoriai kartu su klausytojais aptarinėjo temas. Aktyviausiam grupės nariui buvo padovanotas prizas – balta skarelė su DofE programos logotipu.

Penktadienio popietė neprailgo. Buvo malonu užmegzti naujas pažintis su bendraamžiais iš kitų Lietuvos mokyklų bei diskutuoti aktualiomis jaunimui temomis. Taigi, nepatingėjusiems ir norėjusiems dalyvauti buvo suteikta daug įdomios informacijos, kuri aktuali tiek šiandien, tiek ateityje.