Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų. Nesvarbu, kas tu esi ir ką veiki, jei ko nors tikrai nori, šis tavo troškimas yra gimęs Pasaulio Sieloje. Jį įvykdyti ir yra tavo misija žemėje. Ir kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą.
Kviečiame dalyvauti DofE programoje
2019-02-01

Kviečiame dalyvauti DofE programoje


     
Gimnazijoje antrus metus vykdoma DofE programa (vadovė - vokiečių kalbos mokytoja Vilma Žukauskienė). Nors mūsų gimnazijos mokiniai –  šios programos naujokai, bet noras siekti tikslų ir sunkus darbas buvo vainikuotas ir neblogais pasiekimais: mokytoja kartu su programos dalyvėmis buvo pakviesta  į apdovanojimų ceremoniją, kurios metu keliems šios programos dalyviams įteikti ženkliukai. Pasak programos vadovės Vilmos Žukauskienės, ,,Tai buvo įsimintina diena, dovanojusi mums, kuršėniškiams, daug šiltų ir malonių akimirkų bei netikėtų susitikimų. Kelias į ją buvęs sudėtingas: eita ne vieną dieną, savaitę ar mėnesį.“ Tačiau  šios programos iniciatorė mokykloje  nepasiduoda ir ryžtasi tęsti pradėtą darbą. Ji džiaugiasi ir kviečia visus, trokštančius save pasitikrinti, nebijančius sunkumų,  dalyvauti  DofE programoje ir kreipdamasi į gimnazistus sako: „Mieli KLIG‘ iečiai, jei norite iššūkių savo gyvenime, jei norite įrodyti sau ir kitiems, kad tikrai galite pasiekti tikslą, jei norite dalyvauti tokioje šventėje, kokioje dalyvavome mes, kviečiame prisijungti prie senbuvių ,,dofiukų!“
   Apie tai, kaip šioje programoje sekėsi gimnazistams, pavyko pakalbinti vienuoliktokes Živilę Baniūnaitę ir Nedą Maziliauskaitę – jaunimo apdovanojimų programos ,,The Duke of Edinburgh‘s International Award“ dalyves. Merginos tobulinosi įgūdžių, aktyvios veiklos ir paslaugų sferose, o pasibaigus apdovanojimų ceremonijai mielai sutiko pasidalyti įspūdžiais apie įgytą patirtį, sunkumus ir pergales.

Apie DofE programą  su Živile Baniūnaite ir  Neda Maziliauskaite - dviem  dalyvėmis

Kas paskatino dalyvauti DofE programoje?

–    Tik prasidėjus mokslo metams mąstėme apie tai, kad dalyvausime visur, kur tik būsime kviečiamos. Netrukus išgirdome, kad vokiečių kalbos mokytoja Vilma Žukauskienė  gimnazijos bendruomenei pristato DofE programą. Susidomėjome. Taip tapome  programos dalyvėmis.

Kiekvienas programos dalyvis siekia būti apdovanotas ženkleliu. Kaip sekėsi  jums?

–    Dalyviai, įvykdę užduotis, apdovanojami aukso, sidabro ar bronzos ženkleliais. Startuodamos svajojome apie bronzos ženklelį, bet svajonės ir norai gali keistis.

Kas, jūsų nuomone, buvo sunkiausia?

–    Žygis sudėtingas, bet mes, entuziastės, tikėjomės ir norėjome jį greitai įveikti. Jam ruošiamės sparčiai.

Ar lengva buvo vykdyti savo  tikslus?

–    Ir savanorystė, ir aktyvi veikla, sakytume,  pavyko abiem. Šiek tiek sunkiau sekėsi tobulinant įgūdžius. Abi rinkomės matematiką, lankėme konsultacijas, bet, atvirai kalbant, sunku būti įvertintoms taip, kaip  tikimės.  


Ar galėtumėte pasidalyti savo išgyvenimais, emocijomis pasibaigus žygiui?

–    Pirmasis žygis – bandomasis žygis. Būta visko. Ir pykčio, nes ėjome į mišką, o ten – pelkės. Ir išgąsčio, kad galime jose, tose pelkėse, nuskęsti. Kai suvokėme, koks sunkus bandomasis žygis, labai bijojome kvalifikacinio. Buvo aišku, kad lengviau nebus. Tiesa, kai susiruošėme į bandomąjį žygį, mus lydėjo vadovas. Šiame, kvalifikaciniame,  keliavome be vadovo. Deja, turime prisipažinti – lengva nebuvo: pasiklydome, manėme, kad būsime diskvalifikuotos. Žodžiu, nuotykių ir išbandymų netrūko.

Kaip jautėtės per apdovanojimų ceremoniją? Kas labiausiai įsiminė?

–    Buvome pakilios nuotaikos: DofE programa, trukusi šešis mėnesius, baigėsi. Aišku, per ceremoniją ir džiūgavome,  ir jaudinomės. Šio jaudulio ir dabar neužmiršome. Be to, jautėme didžiulę atsakomybę ir garbę. Malonu, kai šalia programos dalyviai iš Didžiosios Britanijos, o tu nesi prastesnis, gal kai kada net geresnis. Žinoma, buvome apdovanotos, o lauke minia triukšmavo. Vyko mokinių mitingas ,,Už mokytojus!“

Ar nenusivylėte?

-    Įgyta patirtis, apdovanojimas neleidžia nusivilti. Dabar, pasibaigus programai, mums jos trūksta. Labai gaila, bet nebegalėsime ištarti: „Mes vykdome DofE. Mes užsiėmusios DofE. Mes – DofE programos dalyvės.“

Gal galėtumėte  daugiau papasakoti apie DofE programą?

-    Programa  įdomi. Jos dėka supratome, kad ne visus savo pomėgius žinojome – atradome naujų.  Be to, išmokome valdyti savo laiką, suvokėme norų ir galimybių ribas. Svarbiausia, kad dar kartą įsitikinome, jog  niekada nereikia nuleisti rankų, reikia nepasiduoti, siekti tikslų ir, žinoma, visur ir visada rodyti daugiau pozityvumo!
 
Ar jūsų dalyvavimas programoje baigtas?

- Esame vienuoliktokės, todėl siekti kitokios spalvos apdovanojimų neketiname. Jei būtumėme devintokės, mielai dalyvautumėme ir vėl.

Ačiū už pokalbį. Visų svajonių ir vilčių išsipildymo!


Rugilė Kasperavičiūtė, IIIGB klasė