Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų. Nesvarbu, kas tu esi ir ką veiki, jei ko nors tikrai nori, šis tavo troškimas yra gimęs Pasaulio Sieloje. Jį įvykdyti ir yra tavo misija žemėje. Ir kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą.
Karjeros diena
2018-12-04

Karjeros diena


Lapričio 19–24 dienomis visoje Lietuvoje vyko Nacionalinė karjeros savaitė. Mūsų gimnazijoje tą savaitę taip pat vyko įvairūs renginiai: buvo organizuotos mokinių išvykos į Lietuvos įmones bei  Lietuvos centrinį banką. O savaitė baigėsi tradiciniu, jau šeštus metus gimnazijoje organizuojamu renginiu – karjeros diena.

Tądien gimnazija pasitiko vėl gausų būrį svečių – įvairių Lietuvos aukštųjų mokyklų ir universitetų atstovų bei tam tikrų profesijų specialistų. Labai džiugu buvo svečių gretose matyti buvusių mūsų gimnazijos mokinių, dabar jau studijuojančių ar net dirbančių įvairiuose Lietuvos universitetuose ar aukštosiose mokyklose. Šiltai sutikti ir didelio susidomėjimo sulaukė Aistė Šiaučiūnaitė, veterinarijos gydytoja-chirurgė, LSMU Veterinarijos akademijos dėstytoja, Goda Mankutė, Lietuvos sporto universiteto sporto ir laisvalaikio centro vyriausioji specialistė, trenerė, Dovydas Kiriliauskas, VGTU antro kurso studentas, studijuojantis programų inžineriją, Valdemaras Lapatkinas ir Ema Valantinaitė, Aleksandro Stulginskio universiteto antro kurso studentai. Mus aplankė ir Šiaulių universiteto atstovas Dainius Balbonas, inžinerinių programų dėstytojas, pristatęs Šiaulių universiteto siūlomas studijų programas bei galimybes gimnazistams jau dabar aktyviai įsijungti ir dalyvauti universiteto organizuojamuose mokymuose. Aptarėme galimybę nuvykti ir į patį universitetą. Kas nebuvo susitikime su gerbiamu Dainiumi Balbonu, o norėtų daugiau sužinoti apie jo pristatytus pasiūlymus, gali kreiptis į fizikos mokytoją Violetą Čibinskienę – ji suteiks daugiau informacijos.

Gimnazija turi kuo didžiuotis: ją baigė ne vienas gabus ir kūrybingas, jau karjerą padaręs žmogus. Mus aplankė ir savo sėkmės kelią pristatė Karolina Danauskaitė-Žembė, IT specialistė, Brigita Beniušytė, prodiuserė, Justinas Glodenis, aviacijos inžinierius, Neida Nekrašė, „Kalba.lt“ darbuotoja, Alina Bechterevė, grupių psichoterapeutė, mediatorė, supervizorė, mokymų vadovė, įvairių projektų organizatorė, Mykolas Jokubauskas, programinės įrangos architektas, dainų autorius bei atlikėjas, Aistė Jakelaitytė, menininkė, keramikė.

Ne kasdien pasitaiko galimybė pasikviesti į gimnaziją kuriančių, dainuojančių, lipdančių žmonių. Renginį praskaidrino buvusio mokinio Mykolo Jokubausko solinis koncertas, į kurį net netilpo visi norintys. Mykolas – tai dar vienas įrodymas, kad muzika ir tikslieji mokslai – visiškai suderinami dalykai ir netgi vienas kitą papildantys. Tą dieną buvo dar kartą paneigtas mitas, jog tiksliųjų mokslų atstovai negali nieko bendro turėti su menu ar kūryba. Ir mums, mokytojams, buvo priminta, kad šalia žinių turime ugdyti kūrybiškai mąstančias, įvairiapusiškas asmenybes, galinčias save realizuoti įvairiose gyvenimo srityse. Esant dideliam žmonių užimtumui šiais metais vėl keletą susitikimų organizavome nuotoliniu būdu. Dar vienas svečias Ernest Alesin sutiko pabendrauti su gimnazistais iš savo darbo vietos – radijo studijos, esančios Vilniuje. Jis ne tik papasakojo apie savo aktyvų ir įvairiausių veiklų pilną gyvenimą, bet ir suteikė galimybę bent vienu akies krašteliu pažvelgti į radijo stočių Zip Fm bei Radiocentro žmonių darbą bei aplinką, kurioje jie praleidžia kiekvieną savo dieną.

Mokiniai liko sužavėti ir susitikimais su Danute Jakubkiene, Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato darbuotoja, bendruomenės pareigūne, Edita Čelnare, bendrosios praktikos slaugytoja ir visuomenės sveikatos specialiste, dvejus metus studijavusia Tibeto mediciną bei praktikuojančią lyd ir taiči (Edita dar gamina ir natūralią kosmetiką), Gediminu Jonuškiu (Kuršėnų sporto mokyklos fizinio rengimo ir imtynių treneriu, viešnia iš VšĮ Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro (KOPŽI), kuri supažindino su socialinio darbuotojo darbu šioje organizacijoje.

Smagu paminėti, kad šiais metais keletas gimnazistų panoro iš arti pažinti vienos ar kitos specialybės atstovo darbą. Tad jiems buvo pasiūlyta šešėliuoti, t.y., tapti dienai tam tikro darbuotojo šešėliu. Net keturi gimnazistai (Dovydas Trepokas, Guode Klemenytė, Kamilė Zelbaitė ir Domantė Rociūtė) vyko į Šiaulių respublikinę ligoninę ir šešėliavo įvairiuose skyriuose. Donatas Gricius vyko šešėliuoti į Latvijoje įsikūrusią AirBaltic įmonę. Net keletas merginų tą savaitę vyko į Kuršėnų lopšelį-darželį „Nykštukas“ ir ten „paragavo“ pedagoginio darbo. Nekantriai laukiame šių gimnazistų savo dienos pristatymų su patirtais įspūdžiais ir pastabomis. Gabrieliaus Leščinsko dar laukia psichologo šešėliavimas.

Prie šios dienos organizavimo prisidėjo ir Kuršėnų miesto verslininkai. Tai Virginija Matikienė ir jos vadovaujama UAB „Saldinta“ bei UAB „Labnoros“ konditerijos cecho vedėja Daina Putvinskienė. Jų dėka svečiai buvo vaišinami burnoje tirpstančiais saldžiais gardėsiais, kurie gaminami tik mūsų mieste.

Vilma Žukauskienė, karjeros koordinatorė